30.09.2021
11 Kasım Fidan Dikim Çalışmalarına Hazırlıklar Devam Ediyor

Orman Bölge Müdürümüz M. Salih Çetiner 11 Kasım 2021  Fidan Dikim Çalışmaları kapsamında  Tören alanı olarak belirlediğimiz alanda inceleme yaptı.

İncelemelere Orman Bölge Müdürü M. Salih Çetiner, Fırat Üniversitesi Rektörü  Prof Dr. Fahrettin Göktaş, Bölge Müdür Yardımcısı Erdal Güngör, Bölge Müdür Yardımcısı M. Necat Seyhan, Ağaçlandırma Ve Silvi Kültür Müdürü Akan Pinar, İşletme Orman Müdürü Hidayet Sarı ve Teknik elamanlar katıldı.

Bölge Müdürümüz M. Salih Çetiner basın mensuplarına sahayı gezdirerek 11 Kasım 2021 ile ilgili aşağıda yazılı açıklamalarda bulundu.

“Fırat Üniversitemize bağlı İletişim Fakültesi Yerleşke alanı olup ilerde Harput Üniversitesi olarak Kurulması planlanan alan olup kurumumuzca bu yerleşke alanında 50 ha alanda 2 aylık yoğun bir çalışma sonrasında 4 adet iş makinası (mini ekskavatör) ile 23.000 adet çukur açılarak 11 Kasım’da fidan dikimi gerçekleştirilecektir. Sivil toplum kuruluşları resmi kurum ve kuruluşlar ile Elâzığ halkımız katılımıyla Sedir, Mavi Servi, Karaçam, Ihlamur, Çınar gibi fidanlar toprakla buluşturularak Elâzığ’a ve geleceğe nefes olacaktır.

Ayrıca Fırat üniversitesi ana kampüsünde 50 ha alanda 23.000 metre teras 10000 adet çukur açılarak toprak işlemesi yapılmıştır. Bu alanda 23.000 adet Sedir, Mavi Servi, Karaselvi, Ihlamur, Çınar gibi fidanlar toprakla buluşturularak Elâzığ’a ve geleceğe nefes olacaktır.

 Kolordu Komutanlığı sahamızda 10 ha alanda 18000 metre teras işlemesi yapılmış olup rahmetli Paşamız Şehit Korgeneral Osman Erbaş anısına 10000 adet fidan toprakla buluşturulacaktır.

Ayrıca toprak işlemesi yaptığımız tüm toprak muhafaza sahalarımızda (25 saha) fidan dikimi gerçekleştirilmesi planlanmaktadır. Ayrıca her ilçe bazında(10ilçede)  11 milyon fidan dikim etkinliğiyle ilgili çalışmalar devam etmektedir. Bu lokasyonlar dışında vatandaşlarımıza  ücretsiz fidan dağıtımı yapılacaktır.” dedi

 


Yazdır