25.05.2022
Bingöl'de 2022 Orman Yangınlarıyla Mücadele Eğitimleri ve Hazırlık Çalışmaları

2022 yılı orman yangınları ile mücadele kapsamında yangın işçilerine işbaşı eğitimleri ile araçların telsiz ve arvento sorunlarının giderilerek güncellenmesi çalışmaları hız kesmeden devam ediyor.

''2022 Orman Yangınlarıyla Mücadele Eğitimleri ve Hazırlık Çalışmaları'' kapsamında yangın işçilerine işbaşı eğitimi verildi. Araç telsizlerinin bakımları yapıldı. Çalışmayan Arventolar güncellenerek faal duruma getirildi.

Elazığ Orman Bölge Müdürümüz M. Salih Çetiner başkanlığında Orman Koruma Şube Müdürü Enver YILDIRIM tarafından Bingöl Orman İşletme Müdürlüğümüzde yangın işçilerimiz ile Arazöz, Su Tankeri ve İlk Müdahale araç şoförlerimize Orman Yangınlarıyla Mücadele   konularında Eğitim verildi.

 Eğitimde konuşma yapan Elazığ Orman Bölge Müdürümüz M. Salih Çetiner ''Orman Yangınlarıyla Mücadelede başarının en önemli unsurlardan birisi erken, hızlı ve etkin müdahale olduğunu'' ifade ederek yangın sezonunun başarılı, kazasız, sıkıntısız geçmesi ve hayırlı olması temennisinde bulundu.

Bingöl Orman İşletme Müdürü İbrahim BÖRÜ, Orman işletme Şefleri, Orman Muhafaza Memurları ve Orman Yangınları ile Mücadelede çalışacak Yangın İşçilerine yönelik eğitim seminerinde  Orman Koruma Şube Müdürü Enver Yıldırım ; orman yangınlarının önlenmesi açısından yangına mahal verebilecek olumsuzluklara karşı alınması gereken tedbirler, erken müdahalenin önemi, yangın ihbarlarının değerlendirilmesi, yasal sorumluluklar ve hukuki yaptırımlar konularında da katılımcılara bilgiler verildi. Arazözler ve İlk Müdahale Araçlarının hortumları, yangın söndürme ekipmanları ile yangın işçilerinin iş sağlığı ve güvenliği kapsamında kişisel koruyucu donanım malzemelerinin kontrolü ve kullanıma yönelik tanıtımı yapıldı.​Yazdır