Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
11.09.2018
Murat Nehri Havzası Rehabilitasyon Projesi 4. Denetim Misyon Toplantısı

Orman Genel Müdürlüğü Koordinatörlüğünde Bölge Müdürlüğümüz tarafından yürütülmekte olan ve Uluslar arası Tarımsal Kalkınma Fonu (IFAD) tarafından finanse edilen Murat Nehri Havzası Rehabilitasyon Projesi (MNHRP) 4. Denetim Misyon Toplantısı 03 Eylül - 11 Eylül 2018 tarihleri arasında gerçekleştirilmiştir.

Genel Müdürlüğümüz Ağaçlandırma Dairesi Başkanı ve Merkezi Odak Noktası İbrahim Yüzer,  Orköy Daire Başkanı Ahmet Başkan, Elazığ Orman Bölge Müdürü ve Taşra Uygulama Birimi Yöneticisi Ziya Polat, Bölge Müdür Yardımcısı ve Saha Yöneticisi Halim Özdemir, Planlama ve Değerlendirme Şube Müdürü ve Proje'nin OGM Sorumlusu M. Metin Avşaroğlu, Çölleşme ve Erozyonla Mücadele Genel Müdürlüğü İzleme & Değerlendirme Biriminden Serpil Acartürk ve Uluslar arası Tarımsal Kalkınma Fonu (IFAD)'dan 6 kişilik ekip,  Elazığ-Muş-Bingöl illerindeki Proje İl Ekipleri, İşletme Müdürlüğümüz ve Bölge Müdürlüğümüzdeki ilgili personelimizin katılımıyla 03 Eylül 2018 Pazartesi günü yapılan açılış toplantısıyla 4. Denetim Misyon çalışmaları başlamıştır. 

Salı-Çarşamba-Perşembe günleri Elazığ, Bingöl ve Muş illerine yapılan arazi ziyaretinde projeden faydalanan köylülerle görüşmeler yapılmış, ormancılık ve toprak muhafaza faaliyetleri, proje kapsamında inşa edilen köy fırınları, çeşmeler, ahır iyileştirmeleri, hane izolasyonu, güneş enerjisi, seralar ve meyve bahçeleri gibi yatırımlar yerinde incelenmiştir.

Pazartesi günü Genel Müdürlüğümüzde yapılan değerlendirme toplantısıyla arazi uygulamaları ele alınmış, karşılaşılan sorunlar ve çözüm önerileri ile ilgili bilgi alışverişinde bulunulmuştur. IFAD Denetim Misyonu proje faaliyetlerinin başarılı bir şekilde yürütüldüğünü belirterek proje ekibine teşekkür etmiştir.


Yazdır