Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
06.11.2018
Elazığ'ımızda "Fidanlar Fidanlar ile Büyüyor" Etkinliği

İlkokul ve ortaokul çağındaki yaklaşık 10 milyon öğrencimizde, ağaç ve orman sevgisini geliştirmek, öğrencilerin çevreye duyarlı bir birey olarak yetişmesini sağlamak, toplumda çevre konusunda farkındalığı artırmak maksadı ile her bir öğrencimizin kendileri adına bir fidan dikmesi suretiyle, ülkemiz genelinde fidan dikim etkinliği yapılması planlanmıştır. Milli Eğitim Bakanlığı ile işbirliği içerisinde gerçekleştirilecek olan söz konusu etkinliğin icrasına yönelik, Tarım ve Orman Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında ağaçlandırma işbirliği protokolü imzalanmıştır.

Protokol kapsamında 2018 yılı sonbaharı ile 2019 ilkbahar fidan dikim sezonunda Ülke genelinde ilkokul ve ortaokullarda okuyan yaklaşık 10 milyon öğrenci adına fidan dikilecektir.

6 Kasım 2018 tarihinde saat 13.00 te Sayın Cumhurbaşkanımızın da Ankara’dan katılımlarıyla 81 ilde eş zamanlı olarak yapılan etkinliklerle yaklaşık 150.000 öğrencinin katılımlarıyla ilk fidanlar dikildi.

Elazığ Orman Bölge Müdürlüğü olarak biz de Merkez İlçe Meşeli Köyü civarında yaklaşık 2600 öğrencimizle 2600 adet ibreli fidanı toprakla buluşturduk. Bölge Müdürümüz Ziya Polat, Bölge Müdür Yardımcılarımız, İşletme Müdürümüz, şeflerimiz, personelimiz, Kurum Temsilcileri, vatandaşlar, öğrenciler ile katıldığımız etkinlik büyük bir coşku içerisinde geçti.

Ağaçlandırma etkinliği ile bir taraftan çocuklarımızın erken yaşta toprakla haşır neşir olması hedeflenirken diğer taraftan da son yıllarda Ülke genelinde yürüttüğümüz çalışmaları Dünya’ya duyurmak, dikkatleri ülkemizin bu konuda yürüttüğü başarılı çalışmalara çekmek gaye edinilmiştir.


Yazdır