Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
06.11.2018
Van’da "Fidanlar Fidanlar ile Büyüyor" Etkinliği
İlkokul ve ortaokul çağındaki yaklaşık 10 milyon öğrencimizde, ağaç ve orman sevgisini geliştirmek, öğrencilerin çevreye duyarlı bir birey olarak yetişmesini sağlamak, toplumda çevre konusunda farkındalığı artırmak maksadı ile her bir öğrencimizin kendileri adına bir fidan dikmesi suretiyle, ülkemiz genelinde fidan dikim etkinliği yapılması planlanmıştır. Milli Eğitim Bakanlığı ile işbirliği içerisinde gerçekleştirilecek olan söz konusu etkinliğin icrasına yönelik, Tarım ve Orman Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında ağaçlandırma işbirliği protokolü imzalanmıştır.
Protokol kapsamında 2018 yılı sonbaharı ile 2019 ilkbahar fidan dikim sezonunda Ülke genelinde ilkokul ve ortaokullarda okuyan yaklaşık 10 milyon öğrenci adına fidan dikilecektir.
6 Kasım 2018 tarihinde saat 13.00 te Sayın Cumhurbaşkanımızın da Ankara’dan katılımlarıyla 81 ilde eş zamanlı olarak yapılan etkinliklerle yaklaşık 150.000 öğrencinin katılımlarıyla ilk fidanlar dikildi.
Van İşletme Müdürlüğü olarak biz de Van İli, Gevaş İlçesi Şehitlik Mevkiinde Gevaş Kaymakamı, Van İl Milli Eğitim Müdürü, Van Orman İşletme Personelleri ve 250 öğrenci iştirak ettiği bir etkinlikle 1.000 adet karaçam fidanının dikimini yaptık.
Ağaçlandırma etkinliği ile bir taraftan çocuklarımızın erken yaşta toprakla haşır neşir olması hedeflenirken diğer taraftan da son yıllarda Ülke genelinde yürüttüğümüz çalışmaları Dünya’ya duyurmak, dikkatleri ülkemizin bu konuda yürüttüğü başarılı çalışmalara çekmek gaye edinilmiştir.

 

 


Yazdır