Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
06.07.2020
MNHRP Elazığ ili Yeni Mikrohavza Planlama ve Sor-Sap-Çöz Toplantısı

​Murat Nehri Havzası Rehabilitasyon Projesi (MNHRP) kapsamında 2020 yılı içerisinde Elazığ ili Palu İlçesi Beyhan Mikro Havzası, Maden İlçesi Bahçedere ve Polat Mikro Havzası olmak üzere 3 adet yeni Mikro Havza planlama çalışmaları devam etmektedir. Mikro Havza planlaması yapılan Bahçedere, Işıktepe ve Yenibahçe Köylerini içerisine alan Bahçedere Mikro Havza Planlaması ve Polat, Yıldızhan ve Kavak Köylerini içerisine alan Polat Mikro Havza Planlaması Sor-Sap-Çöz toplantısı düzenlendi.

Orman Bölge Müdürümüz M. Salih Çetiner başkanlığında yapılan  toplantıya Bölge Müdür Yardımcımız  Mehmet Kaya, İşletme Müdürümüz Hidayet Sarı, Proje İl Ekibinde görevli danışmanlar ve köy muhtarları katıldı.

Bölge Müdürümüz M. Salih Çetiner yaptığı açılış konuşmasında; “Projenin bu bölge için önemli olduğu, planlamanın içerisinde yer alan köyler için doğal kaynakların korunması, refah seviyesinin arttırılmasına katkı sağlayacağı, bunun için planlama aşamasında orman teşkilatı ve planlama ekiplerine yardımcı olunması gerektiği söyledi.”

Proje tanıtımı, bugüne kadar çalışma yapılan Mikro Havzalarda doğal kaynak yatırımları ve gelir arttırıcı faaliyetler detaylı olarak anlatıldı. Karşılıklı soru cevap şeklinde devam eden Sor-Sap-Çöz toplantısı köy muhtarların memnuniyetiyle tamamlandı.

 


Yazdır