Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
06.07.2020
MNHRP Bingöl ili Yeni Mikrohavza Planlama ve Değerlendirme Toplantısı

Murat Nehri Havzası Rehabilitasyon Projesi (MNHRP) kapsamında 2020 yılı içerisinde Bingöl ili Gökçeli Mikro Havzası ve Kurucudağ Mikro Havzası olmak üzere 2 adet yeni mikrohavza planlama çalışmaları devam etmektedir. Mikro Havza planlaması yapılan Gökçeli, Kuşburnu, Ağaçeli, Kardeşler Köylerini içerisine alan Gökçeli Mikro Havza Planlaması bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

Orman Bölge Müdürümüz M. Salih Çetiner başkanlığında yapılan  toplantıya Bölge Müdür Yardımcımız  Mehmet Kaya, İşletme Müdürümüz İbrahim Börü, Proje İl Ekibinde görevli danışmanlar ve köy muhtarları katıldı.

Bölge Müdürümüz M. Salih Çetiner yaptığı açılış konuşmasında; “Projenin bu bölge için önemli olduğu, planlamanın içerisinde yer alan köyler için doğal kaynakların korunması, refah seviyesinin arttırılmasına katkı sağlayacağı, bunun için planlama aşamasında orman teşkilatı ve planlama ekiplerine yardımcı olunması gerektiği” söyledi.

Proje tanıtımı, bugüne kadar çalışma yapılan Mikro Havzalarda doğal kaynak yatırımları ve gelir arttırıcı faaliyetler detaylı olarak anlatıldı. Karşılıklı soru cevap şeklinde devam eden Sor-Sap-Çöz toplantısı köy muhtarların memnuniyetiyle tamamlandı.

Ayrıca Bingöl ilinde 9 köyü içine alan yeni Sancak Mikro Havzası planlanmasına başlanacaktır.

 


Yazdır