Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
09.07.2020
Bölge Müdürümüz Altınova Fidanlık Şefliğinde

Bölge Müdürümüz M.Salih Çetiner Altınova Fidanlık Şefliğimizi ziyaret etti. Ziyarette Bölge Müdürümüze Bölge Müdür Yardımcısı Mehmet KAYA ve Fidanlık Müdürümüz Serkan Yılmaz eşlik ettiler.

Altınova Orman Fidanlığımızda yapılan çalışmalar hakkında Fidanlık Müdürümüz tarafından verilen brifing sonrasında fidanlık alanında, dut parselinde yapılan kara dut(urum) ve Elazığ İlinde ipek böcekçiliği projesinde kullanılacak olan çınar yapraklı dut aşıları ve yalancı akasya parselindeki top akasya aşılama çalışmaları yerinde incelendi.

Ayrıca Bölge Müdürümüz tarafından damlama hortumlarının bambu tellerine kaldırılmasının faydalı olacağı, fidanlarda budama çalışmalarının zamanında yapılması gerektiği ve yapraklı fidan repikajlarında bambu uygulamalarının başarılı olduğu bu çalışmaların arttırılması gerektiği mütalaa edilmiştir. Yapılan başarılı çalışmalar sebebiyle memnuniyetini ve teşekkürlerini ifade eden Bölge Müdürümüz peyzaj düzenleme çalışmalarında kullanılmak üzere boylu, formlu ve nitelikli süs bitkisi üretimine ağırlık verilmesi talimatını vererek Altınova Orman Fidanlığından ayrıldı.


Yazdır