Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
10.07.2020
Genel Müdürlüğümüzce Ziraat Mühendisimiz Abdulkadir Kutlu'ya Ayın Fikri Ödülü

Genel Müdürlüğümüzce “Bir Fikrim Var 2020” Temmuz Ayı yarışmasında fikir, proje ve önerilerinin alınabilmesi amacıyla oluşturulan web sitesine gelen toplamda 279 orijinal fikir ile Haziran ayında yapılan merkez birimlerinden katılanlarla yapılan toplantıda alınan 22 orijinal fikir kurulan komisyon marifetiyle değerlendirildi.

Öncelikle bu komisyon tarafından Haziran Ayında yapılan toplantıda alınan 22 orijinal fikir 5'e düşürülürken, Genel Müdürlüğümüz tarafından oluşturulan web sitesi aracılığıyla gönderilen 279 orijinal fikir ise 10'a düşürülmüştür. 76 kişilik komisyonca yapılan toplantı sonunda oylamayla 1. olan fikirler belirlendi. 

Web sitesine gelen toplamda 279 orijinal fikir arasından oylamaya sunulan 10 fikirden biri olan Bölge Müdürlüğümüz Ziraat Mühendisi Abdülkadir Kutlu’nun fikri 1. seçildi. 

Genel Müdürlüğümüz merkez birimlerinden katılanlarla yapılan toplantıda belirlenen 22 orijinal fikir arasından oylamaya sunulan 5 fikirden ise ODÜH Dairesi Başkanlığı’ndan Orman Mühendisi Başar Bakır’ın fikri 1. seçildi.

Bölge Müdürlüğümüzden katılan Ziraat Mühendisimiz Abdülkadir Kutlu'nun 1. olan fikri özetle şöyledir;

“Endemik bitki türlerinin özellikle sadece ülkemizde bulunan yerel endemik bitkilerin çoğaltılıp, mümkünse doku kültüründe yeterli sayıda (100 kat gibi) gen kaynağı olarak saklanmasından sonra, bu endemik türlerin belirli bir orman alanına dikilmesiyle, uluslararası ölçekte bir endemik bitkiler ormanı kurulması. Yılın belli dönemlerinde düzenlenecek turlarla dünya fotoğrafçılarına açılması.”

Merkez birimlerinden katılanlar arasında bulunan Orman Mühendisi Başar BAKIR’ın 1. Olan fikri ise özetle şöyledir;

“Orman köylülerimiz tarafından üretimi yapılan ve ekonomik değeri olan tıbbı ve aromatik bitkilerin ülkemiz pazarında gerçek değerini bulmaması nedeniyle yaşanan güçlüklerin, genel müdürlüğümüz bünyesinde kurulacak konusunda uzman beş kişilik bir ekip ile bu ürünlerin satışına dair yurtdışı pazarının araştırılması ve oluşturulmasının sağlanması.”

Genel Müdürümüz Bekir Karacabey tarafından ödüllendirilen Abdulkadir Kutlu'yu ve Başar Bakır'ı Bölge Müdürlüğü olarak biz de tebrik ediyoruz.​

Yazdır