Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
13.07.2020
​MNHRP Proje Koordinatörü Genel Müdür Yardımcımız Mehmet Çelik Elazığ’ da

Murat Nehri Havzası Rehabilitasyon Projesi kapsamında devam etmekte olan faaliyetler ile ilgili 09.07.2020 tarihinde  Bölge Müdürlüğümüz toplantı salonunda bir değerlendirme toplantısı yapıldı.

Genel Müdür Yardımcımız Proje Koordinatörü Mehmet Çelik başkanlığında yapılan toplantıya Ağaçlandırma Dairesi Başkanı ve MNHRP Merkezi Odak Noktası İbrahim Yüzer, ORKÖY Dairesi Başkanı Hüdaverdi Şen, Bölge Müdürümüz M. Salih Çetiner, Bölge Müdür Yardımcımız Proje Saha Sorumlusu Mehmet Kaya, Bölge Müdür Yardımcımız Halim Özdemir, Ağaçlandırma Dairesi Başkanlığı Planlama Şube Müdürü M. Metin Avşaroğlu ve Bölge Müdürlüğümüzdeki Proje Çalışanları katıldı.

Genel Müdür Yardımcımız ile Daire Başkanlarımızın Bölge Müdürümüz M. Salih Çetiner ve Bölge Müdür yardımcımız Mehmet Kaya’yı makamlarında hayırlı olsun ziyaretiyle başlayan program, Orman Bölge Müdürlüğü toplantı salonunda proje faaliyetlerinin anlatıldığı sunum ile devam etti. Yapılan toplantıda program ve 2020 yılında devam eden faaliyetler görüşülerek proje kapsamında projenin sonuna yaklaşırken kaydedilen ilerlemeden oluşan memnuniyet dile getirildi. Daha yüksek ivmelenmenin önündeki engeller tespit edilerek yılsonuna kadar kalan ödeneğin harcanması hususunda çözüm önerileri belirlendi ve tespit edilen hususlarla ilgili mutabakata varıldı.

Toplantının ardından 10.07.2020 Cuma günü Bölge Müdürümüz M. Salih Çetiner refakatinde Genel Müdür Yardımcımız, Daire Başkanları, projede görevli ilgili Şube Müdürleri ve proje çalışanları, Elazığ Altınova Orman Fidanlığını ziyaret etti. Fidanlıkta yapılan sulama yatırımları, soğuk hava deposu yerinde incelenerek yeni yapılacak yatırımlarla ilgili de detaylı görüş alışverişinde bulunuldu.

Daha sonra Gökdere Mikro Havzası Gökdere Köyünde köylülerin talebi doğrultusunda projelendirilen “un değirmeni” yapım faaliyetinin yer tespiti yapılarak incelemelerde bulunuldu. Ardından Gökdere köyünde yapılan ortak kullanıma açık taş ekmek fırını yerinde incelendi.

Ardından Beyhan Belediye Başkanı Hüseyin Ataş Makamında ziyaret edilerek Beyhan Mikro Havzasının doğal kaynakların ve hayat şartlarının iyileştirilmesine yönelik yatırımlar kapsamında yapılacak ormancılık çalışmaları hakkında planlama ekibiyle birlikte harita üzerinde incelemelerde bulunuldu.

 


Yazdır