Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
17.07.2020
MNRHP Mikrohavza Planlama Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

Murat Nehri Havzası Rehabilitasyon Projesi kapsamında 2020 yılında Planlanmasına başlanan Elazığ, Bingöl ve Muş İllerinde 6 adet Mikrohavza Planı tamamlanarak taslak halinde Elazığ Orman Bölge Müdürlüğüne sunulması ve yapılan mikrohavza planlarının inceleme ve değerlendirmeleri ile ilgili, 16.07.2020 tarihinde Bölge Müdürlüğümüz toplantı salonunda bir değerlendirme toplantısı yapıldı.

Elazığ Orman Bölge Müdürü Salih Çetiner Başkanlığında, Bölge Müdür Yardımcısı Mehmet Kaya, Halim Özdemir,   Ağaçlandırma ve Silvikültür Şube Müdürü Akan Pınar, Orköy Şube Müdürü Erdem Ezberci, Elazığ Orman İşletme Müdürü Hidayet Sarı, Bingöl Üniversitesi Mikrohavza Planlama Ekibi Başkanı Prof. Dr. Alaattin Yüksel, Taşra Uygulama Birimi MNHRP Teknik Elemanları ve  Mikrohavza Planlama Yapımcılarının katılımıyla gerçekleştirildi.

Orman Bölge Müdürü Salih Çetiner  toplantının açılış konuşmasında "Mikrohavza Planlarının uygulayıcıya yol gösterecek şekilde mikrohavzada yapılması gereken tüm ormancılık yatırımlarını ele alması, köylerde yapılan sosyal tespitlerin çelişkiye meydan vermeyecek şekilde eksiksiz olması, mikrohavza köylerinde bulunan her haneye ulaşılması gerektiğini" belirtti.

Bölge Müdürümüzün açılış konuşmalarının ardından  mikrohavza planlama ekip başkanları sırasıyla söz alarak planlamarda ortaya koydukları doğal kaynak yatırımları, bu yatırımlara ayrılan bütçe, geçim kaynaklarının iyileştirilmesine yönelik yatırımlar ve yatırımlara düşen bütçeler ile Mikrohavza köylerinde tespit ettikleri sorunlar, saptamalar, çözümler, uygulamada gözetilmesi gereken esaslar konusunda mikrohavza planlarını yaptıkları sunumlarla anlatmışlardır. Karşılıklı soru- cevap, öneri ve düzeltmeler yapılarak devam eden mikrohavza planı çalışmalarının bir an önce bitirilmesi temennisiyle toplantı sona erdi.


Yazdır