Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
07.08.2020
​ Elazığ' da Covid-19 Tedbirleri Denetimi

İçişleri Bakanlığı'nın 81 ile gönderdiği genelge ve talimatlar doğrultusunda Covid-19 denetimleri ülke genelinde olduğu gibi Elazığ'da da yapılmaya başlandı.   

İçişleri Bakanlığı'nın 81 ile gönderdiği genelge ve talimatlar doğrultusunda hem denetim hem de bilgilendirme yaptıklarını belirten Elazığ Valimiz Erkaya Yırık, "Dünyayı tehdit eden bu virüs musibetinin son haftalarda artan vakalarıyla birlikte İçişleri Bakanlığı'mız 81 vilayete bir genelge gönderdi. Bu genelgede her zaman ifade edildiği gibi başta temizlik, maske ve fiziksel mesafeye riayet etmenin, bu hastalıkla başa çıkmanın en önemli üç unsurları olduğu ifade edildi. Dünyayı tehdit eden ülkemizi sıkıntıya sokan ve halen devam eden bu sıkıntıyla mücadele için sahadayız. Bugün itibariyle konaklama tesislerinde, berber ve kuaförlerde, pazar yerlerinde, lokantalarda, kafelerde denetimler sürüyor. Bunun yanında yine restoranlarda, kahvehane ve kıraathanelerde, ticari ve şehirler arası ulaşım araçlarında, insanların yoğun olabildiği ve Covid-19 riskinin fazla olabileceği tüm yerlerde denetim ekiplerimiz her gün her saat denetim faaliyetini devam ettirecektir" dedi.

Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de virüsün bulaşma riskinin arttığına değinen Vali Yırık, " Dolayısıyla hepimiz temizlik, maske ve fiziksel mesafe kurallarına azami riayet etmek zorundayız. Virüs asla tedbirden güçlü değildir. Virüs, tüm dünyada ve ülkemizde henüz yeni başlamış ve de aynı etkiyi gösteriyor olduğunu kabul ederek kurallara riayet edersek inşallah bu musibeti asgari sıkıntıyla atlatacağız” dedi. 

İl Pandemi Kurulunda alınan kararlar çerçevesinde Bölge Müdürümüz M. Salih Çetiner Başkanlığında bir heyet Hürriyet Caddesinde yoğunluk ve yüksek risk olan tüm lokasyonları denetledi.

Hürriyet Caddesinde vatandaşlarla samimi diyaloglar kurarak denetimini yapan Bölge Müdürümüz M. Salih Çetiner amacın vatandaşta farkındalık oluşturmak olduğunu  belirtti.

 


Yazdır