Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
15.10.2020
Orman Köylerimize Fotovoltaik Elektrik Enerjisi

Bölge Müdürlüğümüzce Orman Köylerini Kalkındırma amaçlı faaliyetler kapsamında hazırlanan “Fotovoltaik Elektrik Enerjisi Üretim Projesinde” İlimizden de 2 köy bulunmaktadır.

Orman Genel Müdürlüğümüz tarafından Türkiye genelinde 12 farklı orman köyünde ilk kez uygulanması planlanan  “Fotovoltaik Elektrik Enerjisi Üretim Projesine” Elazığ’ımızdan da 2 köyün dahil edilerek bu kapsamda değerlendirilmesi ziyadesiyle memnuniyetle karşılanmıştır.

Projeye göre Fotovoltaik Elektrik Enerjisi Üretimin uygulanacağı orman köyleri ilimize bağlı merkez Bağlarca ve Sarıgül Köyleri olup bu köylerde bulunan toplam 24 hanede uygulanacak olup çalışmalar devam etmektedir.

Kurumumuz tarafından denetlenen ve yüklenici firmanın da marifetiyle Fotovoltaik Elektrik Enerjisi sisteminin tesisi  tamamlanmak üzeredir. Bu proje sadece bir enerji tesis projesi olmayıp aynı zamanda ORKÖY faaliyetlerimizin de ruhuna uygun olarak orman köylülerinin kalkınmasına yönelik bir projedir.

Çünkü artık tamamen ücretsiz yapılan bu proje ile orman köylülerimiz, evlerinde kullanmakta oldukları elektrik için herhangi bir ücret ödemeyeceklerdir.

Şehrimize hayırlı olması dileğiyle kamuoyuna duyurulur.

 


Yazdır