Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
24.10.2020
Hatay İlindeki Yanan Ormanlar Yeniden Yeşerecek

Hatay İli sınırları içerisinde meydana gelen, Belen, İskenderun ve Arsuz ilçelerine bağlı mahallerde 9-10 Ekim'de çıkan orman yangını nedeniyle yok olan ağaçlarımız Anayasanın 169. Maddesi gereği, güvence altına alınan ormanlarda yanan sahalar bir yıl içinde ağaçlandırılarak eski yemyeşil hallerine getirilir" kaidesince eski haline kavuşturulmak üzere fidan dikimi öncesi toprak hazırlık çalışmalarına başlandı.

Elazığ Orman Bölge Müdürlüğümüzü ziyaret eden Elazığ Muhtarlar Derneği Başkanı Ahmet Gül ve yönetimindeki üyeler; "Bu güzel yurdumuzun ormanları hain ve kirli eller tarafından yok edilmek istenmektedir. Son olarak Hatay İlinde meydana gelen ve terör örgütünce çıkarılan orman yangınlarında da çok sayıda yetişmiş ağacımız maalesef yanmıştır. Ama bilimesini istiyoruz ki hiçbir kirli emel sahibi hain bu ülkenin tek bir dalını dahi eksiltemeyecektir. Bir ağaç yanarsa bin fidan dikeceğiz. Bu bizim ülkemize olan can borcumuzdur.

Bu duyarlılığa sahip olan biz Elazığlılar da Hatay İlindeki yok olan ağaçların yerine fidan dikerek katkıda bulunacağız. Bu hususla ilgili Bölge Müdürümüz M. Salih Çetiner ile de görüştük. Kendileri Kahramanmaraş Bölge Müdürlüğüyle irtibat kurdu ve hem fidanlarımız hem de toprak hazırlığımız yapıldı. Biz de Hatay'a giderek fidanlarımızı dikeceğiz." 

 


Yazdır